Arpa Kesim Kuka Tesbih Açık Kahverengi Tropikal Ağaç Tesbihi 9mm Tane Boyu El Yapımı Koleksiyonluk

9MM TANE BOYU EL YAPIMI KOLEKSİYONLUK ARPA KESİM KUKA TESBİH AÇIK KAHVERENGİ TROPİKAL AĞAÇ TESBİHİ

 

TESBİH KUKA AÇIK KAHVERENGİ

Kuka, tropikal bir ağacın meyvesidir. Hindistan cevizine benzeyen bu meyve, sert bir yapıya sahiptir. Osmanlı döneminde genellikle sağlık sektöründe kullanılırdı. Bunun sebebi de kuka ağaçlarının antibakteriyel özelliklerinin olmasıdır. Öyle ki, kuka tesbih taşımayan hekimler saraylara bile alınmaz, halk da onlara tedavi olmayı tercih etmezmiş. Kullanıldıkça kararan ve değeri artan kuka tesbihler de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ürün Özellikleri   Ürün Adı Arpa Kesim Kuka Tesbih Ürünün Yapımında Kullanılan Ana Madde Kuka Üretim Şekli Atölye İşçiliği Ağırlık 9.01 ± gr Tane Şekli Arpa Kesim Tane Boyu 9 mm Tane Eni 6 mm İmameye Kadar Uzunluk (İmame Dahil)
20 cm
Püskül Uzunluğu 10 cm Toplam Uzunluk 30 cm Tekli Çekim Uygun Çiftli Çekim Uygun Sallamak İçin Uygun mu? Evet Günlük Kullanım Uygun mu? Evet Koleksiyonluk mu? Evet İmame Maddesi Kuka İmame Değiştirilebilir mi? Hayır İmameye Gümüş ile İsim Yazdırılabilir mi? Hayır Püskül Maddesi Kuka Püskül Değiştirilebilir mi? Hayır Püskül Ucu Değiştirilebilir mi? Hayır Püskül Ucuna Harf Takılabilir mi? Hayır Tane Süslemesinde Kullanılan Madde (İşlemeler) Yok Tane Dolgu Maddesi Yok Tanenin Dizildiği Malzeme Standart Tesbih İpi    
Diğer Ürünlerimiz

Orjinal Gerçek Turkuaz Doğal Firuze Taşı Tesbih Küre Kesim El Yapımı Koleksiyonluk Zaza Tesbihi

KOLEKSİYONLUK ÇAKIR TESBİHİ 9MM 21G OSMANLI TUĞRALI OLTU TESBİH SİYAH KÜRE KESİM EL YAPIMI

6.75 TL

Toz Sıkma Tesbih Arpa Kesim Ateş Yeşil Renk Püsküllü 9mm Koleksiyonluk

ATEŞ PÜSKÜLLÜ 9MM KOLEKSİYONLUK YEŞİL RENK TOZ SIKMA TESBİH ARPA KESİM

9.00 TL