Arpa Kesim Kuka Tesbih Açık Kahverengi Tropikal Ağaç Tesbihi 9mm Tane Boyu El Yapımı Koleksiyonluk

9MM TANE BOYU EL YAPIMI KOLEKSİYONLUK ARPA KESİM KUKA TESBİH AÇIK KAHVERENGİ TROPİKAL AĞAÇ TESBİHİ

 

TESBİH KUKA AÇIK KAHVERENGİ

Kuka, tropikal bir ağacın meyvesidir. Hindistan cevizine benzeyen bu meyve, sert bir yapıya sahiptir. Osmanlı döneminde genellikle sağlık sektöründe kullanılırdı. Bunun sebebi de kuka ağaçlarının antibakteriyel özelliklerinin olmasıdır. Öyle ki, kuka tesbih taşımayan hekimler saraylara bile alınmaz, halk da onlara tedavi olmayı tercih etmezmiş. Kullanıldıkça kararan ve değeri artan kuka tesbihler de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ürün Özellikleri   Ürün Adı Arpa Kesim Kuka Tesbih Ürünün Yapımında Kullanılan Ana Madde Kuka Üretim Şekli Atölye İşçiliği Ağırlık 9.01 ± gr Tane Şekli Arpa Kesim Tane Boyu 9 mm Tane Eni 6 mm İmameye Kadar Uzunluk (İmame Dahil)
20 cm
Püskül Uzunluğu 10 cm Toplam Uzunluk 30 cm Tekli Çekim Uygun Çiftli Çekim Uygun Sallamak İçin Uygun mu? Evet Günlük Kullanım Uygun mu? Evet Koleksiyonluk mu? Evet İmame Maddesi Kuka İmame Değiştirilebilir mi? Hayır İmameye Gümüş ile İsim Yazdırılabilir mi? Hayır Püskül Maddesi Kuka Püskül Değiştirilebilir mi? Hayır Püskül Ucu Değiştirilebilir mi? Hayır Püskül Ucuna Harf Takılabilir mi? Hayır Tane Süslemesinde Kullanılan Madde (İşlemeler) Yok Tane Dolgu Maddesi Yok Tanenin Dizildiği Malzeme Standart Tesbih İpi    
Diğer Ürünlerimiz

Osmanlı Tuğralı Oltu Tesbih Siyah Küre Kesim El Yapımı Koleksiyonluk Çakır Tesbihi 9mm 21g

KOLEKSİYONLUK ÇAKIR TESBİHİ 9MM 21G OSMANLI TUĞRALI OLTU TESBİH SİYAH KÜRE KESİM EL YAPIMI

10.00 TL

Kırmızı Toz Sıkma Ateş Tesbih Arpa Kesim El Yapımı Koleksiyonluk 9mm Tane Boyu

TOZ SIKMA TESBİH ARPA KESİM ATEŞ KIRMIZI PÜSKÜLLÜ 9MM TANE BOYU KOLEKSİYONLUK

9.00 TL