65 cm Orjinal Fitilli Pilates Topu + Pompa Hediye

Piyasada şu an mevcut bulunan çoğu pilates toplarının maliyet fiyatını düşük tutmak amacı ile et kalınlığı inceltilmiştir. Et kalınılığının ince olması yapılan egzersiz hareketlerinde zorlanmalar meydana getirmektedir ve hareketlerin doğru şekilde yapılamaması pilatesin faydalarını minimuma indirmektedir. Size sunduğumuz bu pilates topları kesinlikle orjinal et kalınlığı boyutlarında olup tüm hareketlerinizin doğru şekilde yapılmasını sağlamakla birlikte pilates topunun faydalarını maximum seviyeye çıkartmaktadır. Ayrıca yanında şişirme pompası da hediyemizdir.  Plates topu fitillidir. Sarmal halka şeklinde çizgiler mevcuttur.

 

Pilates Nedir : Pilates, Doğu ve Batı felsefelerini barındıran yoga, dans, dayanıklılık-kuvvet antrenmanlarından ve jimnastikten parçalar taşıyan bir metottur. Joseph Pilates tarafından 1920 yılında zihni ve vücudu ilişkilendirmek, çalıştırmak amacıyla geliştirilmiştir. 500"e yakın kontrollü hareketler içerir.

İşviçre Topu ya da Fitness topu olarak da bilinen "Pilates Topu" fiziksel terapi, yoga ya da pilates gibi çeşitli fitness senaryoları için kullanılabilen genel amaçı ekipmanlardır. Pilates topu, "Denge" topudur, bir meydan okumadır. Topun yapısı otururken ya da üzerinde yatarken dengede durmayı zorlaştırmaktadır. Bu nedenle sadece o anda üzerinde çalıştığınız kası değil, denge kurmak için belki hiç kullanmadığınız kasları da çalıştırma fırsatı yakalamış olursunuz. Top üzerinde bir hareket yaptığınızda denge"de durmanız için daha fazla çaba sarfetmeniz gerekecektir. Yerde sırt üstü yatarken sadece ayak uclarınızı top üzerinde tuttuğunuzda bile topu dengede tutmanın zorluğunu hissedeceksiniz.

Kimler Yapabilir? Pilates egzersizleri her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemdir. Dansçılar ve sanatçılar tarafından özellikle tercih edilmektedir çünkü kas gelişimini sağlarken kasları kalınlaştırmadan sıkı bir görüntü sağlamaktadır. Ayrıca Pilates duruş bozuklukları, esneklik kazanmada ve denge gelişiminde kullanılabilmektedir. Hamile kadınlarda konsantrasyon ve nefes çalışmalarından programlı olarak yararlanabilirler. Egzersiz Topu kullanma şekilleri :

  • Egzersizin seviyesini artırmak için egzersize denge faktörü ekleyebilirsiniz.
  • Sadece dengede durmaya çalışarak kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.
  • Egzersiz topları fiziksel terapi seanslarında destek olmak ya da hareketi saglamak için kullanılır.
  • Çoğu insan karın kasi hareketlerİnde omuraya destek olarak kullanmaktadır.
  • Direnç egzersizleri için topu sıkabilirsiniz.
  • Esnekliği saylamak için üzerinde kıvrılabilirsiniz.
  • Oyun oynayabilirsiniz

Paket İçeriği

1 Adet 65 CM Pilates Topu
1 Adet El Pompası
Diğer Ürünlerimiz